O nás

Restaurace Rybářská bašta


Naše Restaurace leží na nejkrásnějším a nejvyhledávanějším místě v Liberci. Říká se mu tady u nás v Liberci Staré Město. Restaurace Rybářská bašta sousedí s Libereckou Zoo, která je nejstarší zoo v Evropě. Ale, hned o podál je další kulturní vyžití. Botanická zahrada a asi 400m Liberecké Muzeum.

Rybářská bašta leží na malebném Labutím jezírku, které je plné ryb. V létě tu ryby dělají úchvatnou podívanou. Návštěvníci Rybářské bašty je tu krmí pečivem, po kterém doslova vyskakují z vody a ukazují tak svojí krásu a velikost. Myslím, že Rybářská bašta má nejkrásnější letní terasu ze všech restaurací v Liberci. Máme terasu o kapacitě 80 míst na sezení. Terasa lemuje jezírko a je metr nad vodou. Je tady tudíž romantický pohled na labutě a pelikány.To bylo úvodem, abych vám přiblížil pohled na okolí restaurace. Přiblížím vám tedy chod a gastronomii jako takovou. Jsem původem kuchař. Jezdil jsem na závody kuchařů a kulinářů. Práce kuchaře mě bavila a proto jsem se rozhodl tuhle zkušenost předat dál. Naše restaurace dělá pokrmy ne jenom z ryb, ale jsou tu u jiné gastronomické zážitky. Různé druhy Steaků, zeleninových pokrmů, specialit ze zvěřiny. A dokonce se věnujeme i dětem. Mají tu svůj dětský jídelní lístek plný různých dobrot co děti mlsají.

Vaříme z čerstvých surovin. Hodně si na tom zakládáme. A proto sem lidé chodí. Chodi sem klientela, která chodí výhradně k nám kvůli surovinám. Můj team kuchařů vaří výhradně vše od základních surovin. Neznáme tu žádné polotovary, vše si děláme samostatně. Žádné chemické konzervanty. Děláme si dokonce i své přílohy. Hranolky a atd. Hostíme tu velké firmy, které u nás chtějí firemní rauty, bankety. Děláme tu krásné svatební hostiny. Kterých jsme tu udělali nespočet. Každý rok jich tu uděláme o kolo 20-25. V mé restauraci jsou profesionálové jak v kuchyni, tak v restauraci číšníci. Budou k vám vždy přistupovat profesionálně, slušně vás přivítají. Poradí jak s výběrem pokrmů, tak i s výběrem kvalitního vína. Kterého tu máme nespočet. Víno si vozíme až z Moravy. A myslím, že si příjdou na své úplně všichni i ti dobří vinaři.

Držíme tu také svátky. Vánoce, Velikonoce, svatého Martina. Každý rok přímo 24.12. máme otevřeno. Je tu krásná atmosféra, kdy se tu pouští kapři a je tu živá hudba s představením pro dětičky. Vůně svařáků, punče a dobré atmosféry se tu stala tradicí. A každý rok je tu před baštou o kolo 200 návštěvníků. Na Velikonoční svátky děláme tradiční pokrmy. A na svatého Martina pečeme svatomartinskou husu, ke které podáváme svatomartinské víno.

Uvnitř bašty najdete krásný pohled ven na labutí jezírko a letni terasu. Na které v létě grilujeme selátka, steaky, ryby, zeleninu. U vnitř je také 65 míst k sezení a dětský koutek pro dětičky. Ale, restaurace dokáže pojmout až 80 hostů. A s letní terasou dokážeme obsloužit až 170 hostů.   Pokud se chystáte do Liberce na výlet. Do zoo nebo prostě jen tak. Navštivte prosím naší restauraci, která tu stojí už 121 let a už 40 let funguje jako restaurace. Ochutnejte naší Gastronomii.

Rádi vás tu přivítáme a budeme se těšit.